KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8414058
nr 841 4058
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknik, Evert H Duhán, studie, signerad 1948, 26x34
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 augusti 2013
kl 19:48:13
19/8 16:58:12
Evert Duhán
Läs mer om Evert Duhán